Woda z limonką. Zdrowy nawyk. Właściwości.

Jakie macie nawyki zaraz po przebudzeniu a przed śniadaniem? Może już sięgacie po wodę z limonką? Jeżeli nie, to powinniście zacząć. Zapytacie dlaczego? W tekście poniżej dowiecie się jakie działanie ma woda z limonką pita codziennie rano przed śniadaniem. Zapraszam 🙂

Woda z limonką. Właściwości:

Limonka a w zasadzie limetka to mniejsza kuzynka cytryny tyle, że kwaśniejsza. Sok z limonki wypity przed śniadaniem na pusty żołądek redukuje zgagę oraz pomaga pozbyć się zalegających toksyn w naszym organizmie. Jakie jeszcze właściwości ma limonka? Czytajcie dalej 🙂

Sok z limonki pomaga w trawieniu. Mimo tego iż limonka jest kwaśna, jej pH jest zasadowe, co pomaga ślinie rozkładać pokarm a dzięki temu nasze jelita i żołądek lepiej strawią posiłek. Limonka także pobudza czynności wydalnicze jelit dzięki temu może być również pomocna przy zaparciach.

Zmniejsza ryzyko chorób serca. Woda z limonką obniża również ciśnienie krwi a dzięki dużej ilości magnezu, potasu oraz elektrolitów wspomaga pracę serca.

Zmniejsza stany zapalne stawów. W limonce, a w zasadzie w wodzie z sokiem z limonki znajduje się duża ilość witaminy C, która działa przeciw zapalnie.

Spowalnia wchłanianie cukru do krwi. Pijąc wodę z limonki nie tylko rano ale też w ciągu dnia zamiast słodkich napojów nie powinno dojść do nagłych skoków cukru, a w późniejszym czasie nawet do spadku glukozy.

Zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory. Limonka zawiera przeciwutleniacze, które mają zdolność neutralizowania wolnych rodników, które odpowiadają za powstawanie nowotworów.

Już teraz wiecie dlaczego warto sięgać po sok z limonki? A jak go przygotować? Wystarczy przygotować sobie szklankę wody ( najlepiej ciepłą ) i wycisnąć do niej jedną limonkę. Szybkie i proste w wykonaniu a pijąc taką wodę regularnie na pewno pomożecie swojemu organizmowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *