Lemoniada z granatu. Zdrowo i orzeźwiająco.

Lemoniada z granatu to kolejny wariat tego popularnego orzeźwiającego napoju. Teraz gdy jest ciepło ( czasami nawet za ciepło ) warto sięgać po takie trunki. Do przygotowania lemoniady wybrałem granat nie bez powodu. Jest smaczny ale przede wszystkim zdrowy. Ma dużo właściwości zdrowotnych między innymi:
– pomaga regulować ciśnienie krwi i poziom glukozy
– działa przeciw zapalnie
– obniża poziom cholesterolu
– wspomaga odporność organizmu, odchudzanie i oczyszcza.

Sami widzicie, że granat potrafi zdziałać cuda 🙂 Więc powinniśmy go spożywać częściej w różnych wariantach. A ja tymczasem zapraszam na lemoniadę.

Do przygotowania lemoniady z granatu potrzebujesz:


– Granat 2 szt
– Sok z 1 cytryny
– Cukier 2 łyżki
– Woda 2 l ( gazowana lub niegazowana zależy od Twoich preferencji )

Lemoniada z granatu, sposób przygotowania.

Lemoniady uwielbiam między innymi za to, że tak na prawdę robią się szybko i nie potrzeba dużej ilości składników. Jak dla mnie są niezastąpione w upalne dni, nic nie gasi pragnienia tak jak lemoniada.

Przygotowanie naszej lemoniady zaczynamy od uzyskania soku z grantów. Przekrajmy granata na pól. Następnie za pomocą drewnianej łyżki wybijamy pestki do miski. Gdy tą czynność mamy za sobą przekładamy pestki do woreczka z suwakiem
( takiego jak do przechowywania żywności lub mrożenia ). Usuwamy z woreczka powietrze i rozwałkowujemy do momentu aż pestki puszczą sok.

Tak przygotowany sok przecedzamy przez sitko i przelewamy do dzbanka. Dodajemy do niego wodę, sok z cytryny i cukier. Mieszamy wszystko ręcznie lub blenderem do momentu rozpuszczenia cukru.

Nasz napój zostawiamy w lodówce aby się schłodził
( żeby skrócić czas przygotowania, możemy wcześniej schłodzić samą wodę a lemoniadę od razu po przygotowaniu podawać dodając kostki lodu ).

Nasza lemoniada z granatu gotowa 🙂 Smacznego!!

Jeżeli jednak ktoś woli bardziej tradycyjną lemoniadę ale również orzeźwiającą to zapraszam na lemoniadę cytrynową z miętą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *