Kiełki fasoli mung. Właściwości zdrowotne.

Kiełki fasoli mung używa je wiele osób, znamy ich smak. Często kojarzymy z azjatyckimi potrawami ale czy wiemy jakie mają właściwości? Czy warto je jeść, jak tak to dlaczego? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w tekście poniżej zapraszam 🙂

Zanim zdradzę Wam dlaczego warto jeść kiełki fasoli mung zacznijmy od tego co w sobie zawierają. Posiadają one w sobie witaminę C, witaminy z grupy B oraz mangan, cynk, miedź i żelazo. Dlatego jedzenie kiełków regularnie może być dobrym źródłem tych składników w naszej diecie.

Dzięki zawartości witaminy C kiełki pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego w naszym organizmie. Witamina C razem z innymi zawartymi w kiełkach substancjami tworzy związki, które walczą z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za starzenie się komórek organizmu. Redukuje to ryzyko stanów zapalnych a nawet nowotworów.

Kiełki także mogą wspomagać proces oczyszczania organizmu z między innymi metali ciężkich. Chronią również komórki wątroby, zmniejszając ich wrażliwość na substancje szkodliwe jakimi są metale ciężkie.

Posiadają również dużo ilość błonnika, który redukuje ryzyko rozwoju cukrzycy, miażdżycy a także otyłości. Kiełki a w zasadzie błonnik, który się w nich znajduje obniża wartość cholesterolu we krwi.

Kobiety w ciąży oraz ją planujące powinny włączyć do swojej diety kiełki, ponieważ są zawarte w nich witaminy z grupy B a zwłaszcza witamina B9, która jest niezbędna podczas życia płodowego w procesach rozwoju układu nerwowego.

Teraz już wiecie dlaczego warto spożywać kiełki fasoli mung. Jednak nie którzy z Was zapytają jak lub z czym je jeść. Już odpowiadam 🙂 Kiełki są rewelacyjnym dodatkiem do przeróżnych sałatek (tutaj macie przykład: sałatka z awokado ) jaki kanapek jako dodatek chrupiący. Tak jak wspomniałem na samym początku wielu z Was kojarzą się one z azjatyckimi potrawami, i wiecie co macie racje! Dodać je możecie do kurczaka po chińsku czy curry. Są też podstawowym składnikiem tajskiego pad thaia, na którego przepis znajdziecie tutaj.

Na sam koniec tylko dodam jeszcze, że zaczynam nową przygodę jaką jest wideoblog. Zapraszam do śledzenia i subskrypcji bo będą działy się tam fajne rzeczy!! Mój kanał na YouTube znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *