Hot Toddy – alkoholowy drink na przeziębienie.

Hot Toddy to popularny w Szkocji i Irlandii napój alkoholowy, spożywany na ciepło. Stosowany często jako lek na przeziębienie. U Nas pogoda aktualnie sprzyja przeziębieniu więc postanowiłem się podzielić z Wami tym przepisem. Myślę, że się Wam spodoba a już na pewno polubią go fani whisky. Zapraszam 🙂

Hot Toddy. Składniki:


– Gorąca przegotowana woda pól szklanki
– Sok z 1/2 cytryny
– Miód 1 łyżka
– Cynamon 1 laska
– Whisky 80 ml

Sposób przygotowania:

Przygotowanie naszego napoju jest banalne. Wystarczy, że do szklanki z gorącą wodą dodamy sok z cytryny oraz miód. Dokładnie zamieszamy aby miód się rozpuścił. Następnie do szklanki dodajemy laskę cynamonu, wlewamy whisky. I alkoholowy napój na przeziębienie gotowy!

Jeżeli macie ochotę na inny napój, który pomoże w przeziębieniu i też jest z dodatkiem alkoholu to polecam przepis na miód pitny, który znajdziecie tutaj.

Gdybyście jeszcze nie wiedzieli to oprócz bloga prowadzę jeszcze vbloga na YouTube i zapraszam Was serdecznie do śledzenia na bieżąco oraz zasubskrybowania mojego kanału! A gdy dodatkowo klikniecie przycisk dzwoneczka to YouTube będzie Was powiadamiać o wszystkich nowościach, które pojawią się na kanale. Mój kanał znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *